loading

Show info

bilgi@maviyesilajans.com.tr
www.maviyesilajans.com.tr
0532 625 85 53 - 0232 462 07 43

KARTVİZİT TASARIM BASKI

  Masaüstü Yayıncılık KARTVİZİT TASARIMI Kartvizit; İlk görüşmelerde sunulan, kişi ve firmaların bütün iletişim bilgilerinin yer...

Details

 

Masaüstü Yayıncılık

KARTVİZİT TASARIMI

Kartvizit; İlk görüşmelerde sunulan, kişi ve firmaların bütün iletişim bilgilerinin yer aldığı en özel ve etkili tanıtım aracıdır. Bu açıdan kartvizit tasarımı çok önemlidir. Her an yanınızda bulunan kartvizitler, müşterilerinize, fuarlarda, sizi ziyarete gelenlere birçok alanda kolayca insanlara ulaştırılan üründür.

Kartvizit tasarımı yapılırken öncelikle firma kurumsal kimliğine uygun bir tasarım hazırlanmalı, malzeme kalitesine ve detaylarına önemle dikkat edilmelidir. Çünkü her zaman kartvizit tasarımı ilk görüşme için çok önemlidir. Müşterinizin gözünde iyi bir imaj bırakmak için hem kartvizit tasarımı İzmir, hem de kartvizit baskısı İzmir çok önemlidir.

 

KARTVİZİT TASARIMI NASIL OLMALI

Kartvizit tasarımı kurumsal kimlik içerisinde tasarlanmalıdır. Kurumsal kimlik tasarım ajansı, kurumsal kimlik tasarlarken kartviziti de beraber tasarlanır. Yani firmanın kurumsal kimliğine uygun olarak bütün masa üstü ürünlerini tasarlanır. Ancak yeniden bir tasarım ihtiyacı doğmuşsa yada sadece kartvizit tasarımı yaptıracak firmalar için öncelikle firmanın iş koluna göre bir tasarım hazırlanmalıdır. Kartvizit üzerinde mümkün mertebe resim koymaktan kaçınılmalı, sade ve şık bir tasarım ile okunaklı şekilde bilgiler sunulmalıdır. Tasarımı yapılan kartvizitlerin baskısı da çok önemlidir.

KARTVİZİT MODELLERİ 

Kartvizit modelleri malzemesine, baskısına ve şekline göre değişir. Kağıt kartvizitler, plastik kartvizitler, şeffaf kartvizitler bazı kartvizit modelleri arasına girmektedir. Yine oval kesim, düz kesim, kare kesim, şekilli kesim gibi kartvizitler vardır. Yine renkli baskılı, tek renk baskılı ve farklı baskı çeşitlerine göre kartvizit modelleri bulunmaktadır.

Kartvizit baskısında kullanılan malzeme detayı çok önemlidir. Kağıt gramajı, selefon, lake, yaldız, gofre, özel kesim, sıvama, plastik, fantezi kağıt gibi bir çok özellik kartvizitinizi farklılaştırmaktadır. İşte buradaki en önemli faktör tasarım ajansının baskıyı da çok iyi bilmesi ve sizi ona göre yönlendirmesidir. Hem tasarımı hem de baskıyı iyi bilen bir ajans kartvizit modelleri için size daha fazla katkı sağlayacaktır.

Mavi yeşil ajans bu güne kadar binlerce kartvizit baskısı ve yüzlerce tasarım gerçekleştirmiştir. Kartvizit konusunda sektöründe bilgi ve birikim sahibi bir ajanstır.