loading

Show info

bilgi@maviyesilajans.com.tr
www.maviyesilajans.com.tr
0532 625 85 53 - 0232 462 07 43

KARTVİZİT TASARIMI

  Masaüstü Yayıncılık KARTVİZİT TASARIMI Kartvizit; İlk görüşmelerde sunulan, kişi ve firmaların bütün iletişim bilgilerinin yer...

Details

 

Masaüstü Yayıncılık

KARTVİZİT TASARIMI

Kartvizit; İlk görüşmelerde sunulan, kişi ve firmaların bütün iletişim bilgilerinin yer aldığı en özel ve etkili tanıtım aracıdır. Bu açıdan kartvizit tasarımı çok önemlidir. Her an yanınızda bulunan kartvizitler, müşterilerinize, fuarlarda, sizi ziyarete gelenlere birçok alanda kolayca insanlara ulaştırılan üründür.

Kartvizit tasarımı yapılırken öncelikle firma kurumsal kimliğine uygun bir tasarım hazırlanmalı, malzeme kalitesine ve detaylarına önemle dikkat edilmelidir. Çünkü her zaman kartvizit tasarımı ilk görüşme için çok önemlidir. Müşterinizin gözünde iyi bir imaj bırakmak için hem kartvizit tasarımı İzmir, hem de kartvizit baskısı İzmir çok önemlidir.

 

KARTVİZİT TASARIMI NASIL OLMALI

Kartvizit tasarımı kurumsal kimlik içerisinde tasarlanmalıdır. Kurumsal kimlik tasarım ajansı, kurumsal kimlik tasarlarken kartviziti de beraber tasarlamalıdır. Yani firmanın kurumsal kimliğine uygun olarak bütün masa üstü ürünlerini tasarlamalıdır. Ancak yeniden bir tasarım ihtiyacı doğmuşsa yada sadece kartvizit tasarımı yaptıracak firmalar için öncelikle firmanın iş koluna göre bir tasarım hazırlanmalıdır. Kartvizit üzerinde mümkün mertebe resim koymaktan kaçınılmalı, sade ve şık bir tasarım ile okunaklı şekilde bilgiler sunulmalıdır. Tasarımı yapılan kartvizitlerin baskısı da çok önemlidir.

Kartvizit baskısında kullanılan malzeme detayı çok önemlidir. Kağıt gramajı, selefon, lake, yaldız, gofre, özel kesim, sıvama, plastik, fantezi kağıt gibi bir çok özellik kartvizitinizi farklılaştırmaktadır. İşte buradaki en önemli faktör tasarım ajansının baskıyı da çok iyi bilmesi ve sizi ona göre yönlendirmesidir.

ÖZEL KARTVİZİTLER

Özel kartvizitler tamamen kişisel olarak tasarlanan ve baskısı firma isteği doğrultusunda yapılan kartvizit dir. Her firma kendini özel hissetmek ister.  Bunu için en önemli etken tasarımının ve baskısının kendi istediği olan bir kartvizit tasarlamaktır. Ancak birçok ajans ve matbaa özel kartvizitler isteyen firmanın isteğini kulak ardı eder. Çünkü özel kartvizitler hem tasarım hem de baskı açısından zor ürünlerdir. Bu zorluk bir çok ajans ve matbaayı korkutur. Müşteri ürünü beğenmezse, baskısı kötü çıkarsa gibi düşünceler hep klasik bir kartvizit tasarımı yaptırmaya yönlendirir.

Mavi yeşil ajans bu düşüncelerden uzak tam tersi yani özel ve farklı kartvizit üretmenin peşindedir. Böylece hem müşterimiz kendisini özel hisseder hemde biz tasarımla fark yaratmış oluruz. Her müşteri özeldir ve her müşterimiz kaliteli bir kartvizit tasarımına sahip olmayı hak etmektedir. Bu düşünce ile yola çıkan mavi yeşil ajans bugün bir çok firmaya özel kartvizitler üreterek farkını ortaya koymuştur.