loading

Show info

bilgi@maviyesilajans.com.tr
www.maviyesilajans.com.tr
0532 625 85 53 - 0232 462 07 43

POSTER TAKVİM

  Masaüstü Yayıncılık TAKVİM TASARIMI Takvim yeni yıl için hazırlanan takvimi gösteren baskılı ürünlerdir.   ÖZEL...

Details

 

Masaüstü Yayıncılık

TAKVİM TASARIMI

Takvim yeni yıl için hazırlanan takvimi gösteren baskılı ürünlerdir.

 

ÖZEL TASARIM TAKVİM ÇEŞİTLERİ

Promosyon sezonunda yani yeni yılda üretilen en özel ve kaliteli takvimlerin başında özel tasarım takvim çeşitleri İzmir gelir. Gemici takvim adından da anlaşılacağı üzere ilk zamanlar gemicilerin kullandığı bir takvim olduğu için gemici takvimi adı verilmiştir. Gemici takvim 3 parçadan oluşur. 3 ayın alt alta gelmesi yani peş peşe 3 ayın yanı anda görülmesinden dolayı gemiciler gemilerinin uzun yola giderek 3 ay içerisinde dönüş yapabildiği için gemici takvimi adı verilmiş ve gemiciler tarafından kullanılmıştır. Ancak günümüzde her sektörden hemen her firmanın tercih ettiği çok kullanışlı özel tasarım takvim çeşitleri vardır.

 

Özel tasarım takvim çeşitleri; tek yaprak, 2 yaprak ve 3 yaprak olarak tasarlanmaktadır. Toplam olarak aslında her sakalda 12 ayın sayfası mevcuttur. Ancak yine de alt alta 3 sakalla beraber yapılmaktadır. Her sakalın ortasında bu ay, üstte bir önceki ay, n altta ise bir sonraki ay vardır. Bu şekilde 3 ay beraber görülebilir. Ayların arasındaki kartonlarda şirket baskısı yapılmaktadır. En üst kartonda ise tamamen şirket bilgileri ve görselleri kullanılmaktadır. Üst kartonda delik ya da kapsül kullanılarak duvara asılması sağlanır. Gemici takvim İzmir hazırlanışı uzun olması tasarımının özenle yapılması gemici takviminin erken yapılması gerektiğini gösterir. Eylül, ekim ve kasım aylarında yapılan takvimler daha özenle ve daha kaliteli olmaktadır. Yani aralık ayında herkesin siparişi verdiği zamana denk gelmesi üretim süresini uzatmaktadır.

 

 

Yeni yıl sezonunda takvim kataloğumuz çıkmaktadır. Bu katalogda gemici takvim İzmir ebatları, kağıt gramajları, sakal boyutları, baskı alanları ve baskı ebatları gibi bir çok özellik mevcuttur. Örnek ürünlerimizde iş yerimizde bulunmaktadır. Kataloğu internet sitemizden indirebilirsiniz. Gemici takvimlerin tasarımı firmamız tarafından yapılmaktadır. Ölçüsü ve baskı tekniğini bilmeden yapılan tasarımlar baskıda büyük sorunlar çıkarabilir.