loading

Show info

bilgi@maviyesilajans.com.tr
www.maviyesilajans.com.tr
0532 625 85 53 - 0232 462 07 43

SUNUM DOSYASI

  Masaüstü Yayıncılık SUNUM DOSYASI Sunum dosyası örnekleri firmaların toplantı ve tanıtım gibi durumlarda proje bilgilerini,...

Details

 

Masaüstü Yayıncılık

SUNUM DOSYASI

Sunum dosyası örnekleri firmaların toplantı ve tanıtım gibi durumlarda proje bilgilerini, şirket tanıtım elemanlarını hazırlayarak dosya haline getirdikleri ürünlerdir. Sunum dosyası içerisinde dosya cebi ve kartvizitlik yeri mevcuttur. Bu dosyalar baskılı ve özel tasarım ile hazırlanarak firmanın kurumsal kimliğine uygun olarak baskısı yapılmaktadır.

Sunum dosyası örnekleri, teklif dosyası ve cepli dosya olarak da bilinmektedir. Sunum dosyası örnekleri kurumsal firmalarda, firma kurumsal kimliğine uygun olarak tasarlanmalıdır. Çoğunlukla tek açılmalı olan sunum dosyaları özel tasarım ve özel baskı tekniği ile iki açılmalı, kalın sırtlı, iç ve dış komple baskılı ve özel cepli olarak üretilmektedir. Burada ki en önemli etken tasarım ve maliyettir. Ancak iyi bir firma en önemli elemanlarından birisi olan sunun dosyası için iyi bir tasarım ve baskı yaptırmak ister. Bunun içinde maliyet ikinci planda olmalıdır.

 

SUNUM DOSYASI ÖRNEKLERİ

Firmanın kurumsal kimliğine uygun, ön ve arkası ile beraber bütünsel bir tasarım ile hazırlanmalıdır. Teklif dosyası müşterilere verilirken içerisindeki ürünler inceleneceği için, dosyanın üzerinde sade bir tasarım yeterlidir. Tasarım; Dosyanın kesim şekline göre de ayarlanabilmektedir. Eğer özel bıçaklı bir dosya isteniyorsa tasarım ona göre hazırlanmalıdır. Dosya baskısı tasarım ve hazırlanan bıçak şekline göre yapılmalıdır. Sırtı kalın dosya, lak uygulamalı dosya, özel cepli dosya, gofreli dosya Mavi yeşil ajans tarafından tasarlanarak baskısı yapılmaktadır.

NEDEN MAVİ YEŞİL AJANS

Mavi yeşil ajans; Yüzlerce firmaya binlerce çeşit masa üstü yayınları tasarımı ve baskısını yapmış çok tecrübeli bir firmadır. Gerek kuruluş aşaması, gerek kampanyalar ve gerekse promosyon için. Ve ihtiyaç dönemlerinde firmalar için gereken bütün masa üstü yayınları tasarımları ve masa üstü yayınları baskısı mavi yeşil ajans tasarından yapılmaktadır.

Mavi yeşil ajans sadece günlük kullanılan masa üstü yayınları tasarımı değil, yeni yıl için hazırlanan takvim çeşitleri, hediyelik ürünler ve promosyon ürünler gibi bir çok özellikli tasarımları hazırlayarak baskılı olarak teslim etmektedir.

Masa üstü yayınları elemanlarının sadece tasarımı ile değil farklı baskı tekniği ile de basılmaktadır. Özel uygulamalı ürünleri en özel şekilde tasarım yaparak baskılı olarak teslim edebilmektedir. Masa üstü yayın ürünlerine şirket ihtiyacına göre yeni ilaveler yapılabilir. Bu ilavelerin tasarımı, baskı özelliği, baskı detayları bilgisi çok önemlidir.

Bir tasarımın hangi şekilde hazırlanacağı, renk kodlarının detayları, cmyk ya da pantone renk kodu kullanılarak yapılır. Burada nasıl bir tasarım hazırlanması gerektiği ve ayrıca hazırlanan bu tasarımın nasıl olacağı bilinmektedir. Yine gerek özel bıçaklı, perfarajlı, ciltli, lake baskılı, selefonlu, kabartmalı, gofreli, sedefli ve bunun gibi birçok özelliği yapılan tasarım vardır. Bu tasarımların nasıl uygulanacağı mavi yeşil ajans tasarım kadrosu ve art drector tarafından çok iyi bir analizden geçirilmektedir. Hangi tasarıma katlama yada kırım yapılabileceği, kaç gram kağıda kadar katlama yada selefon yapılır. Kaç gram kağıttan sonra katlama yapılır gibi bir çok teknik bilgi creative drector ve art drector tarafından incelenerek ürün işlem için matbaa basımına gönderilir.